Аукціони з продажу деревини: вартість куба

Централізована реалізація лісоматеріалів на сучасному ринку деревини відбувається на торговельних біржових платформах, які мають дозвіл від держави. Однією з провідних організацій, що надає такі послуги, є Українська універсальна біржа. Вона має офіційну ліцензію, працює на українському ринку з 1997 року.

Аукціони з продажу деревини: вартість куба

Продаж деревини відбувається на електронних аукціонах, які організовує та проводить УУБ. Особиста присутність учасників не передбачена, торги проводяться в онлайн-форматі. Ціноутворення на аукціоні залежить від активності учасників та кількості лотів.

Умови проведення торгів на УУБ

Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська універсальна біржа» (офіційний сайт https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/vartist-kuba-derevyny-na-torgah-tov-ukrainska-universalna-birzha/) працює відповідно до Регламенту та закону «Про товарні біржі», який набув чинності у 2021 році. В електронних торгах з продажу деревини (кругляку та пиломатеріалів) можуть брати участь:

  • лісозаготівельні господарства, парки та інші виробники сировини;
  • вітчизняні підприємці, компанії;
  • іноземні інвестори чи бізнесмени, які не внесені у санкційні списки.

Обов’язкова умова для кожного учасника – проходження реєстрації та акредитації.

Від чого залежить ціна одного куба деревини

Лот, який виставляється на аукціон, має стартову ціну. Її визначає виробник та подає разом з описом заявленого лота. Вартість одного куба залежить від низки чинників.

  1. Порода дерев. Рідкісні породи мають високу ціну на відміну від сосни чи ялини.
  2. Якість сировини. Відсутність дефектів, тріщин збільшує вартість лісу. Кожен лот має відповідний сертифікат, який підтверджує якість.
  3. Розмір стовбура (довжина, діаметр).
  4. Місце вирубки, особливості зберігання та транспортування.

Також виробники закладають в стартову ціну витрати, які необхідні для заготівлі деревини.

Облік лісоматеріалів, що реалізуються на торгах Української універсальної біржі

Показники лісистості в Україні нижче оптимальних. Через це важливо постійно контролювати масштаби вирубок та регулярно відновлювати площі лісових насаджень. Робота електронних аукціонів дає можливість державним органам моніторити кількість реалізованої деревини. Виробники також мають подавати відповідні документи, які підтверджують законність заготівельних робіт. В комплексі такі заходи допомагають отримувати більший прибуток, який спрямовується у бюджет держави. Гроші витрачаються на збереження насаджень, закупівлю нових саджанців, матеріалів, технічного обладнання.

Як зростає ціна лоту на аукціоні

Головною перевагою для виробників є справедливе ціноутворення, яке досягається шляхом чесної конкуренції на аукціоні. Якщо лот має попит, то за нього пропонують вигідну ціну, яка може зрости у 2-3 рази. Цінні породи іноді вдається реалізувати на 400% дорожче від стартової вартості. Сезонні коливання впливають на ціну технічної деревини, оскільки в опалювальний сезон компанії закупають дрова.

Українська універсальна біржа гарантує учасникам законність укладання угод та дозволяє вести законний бізнес.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Обсуждение закрыто.